درگیری اخیر یک عضو هیئت علمی دانشگاه با رئیس دانشگاه

واکنش مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج ،نسبت به درگیری اخیر یک عضو هیئت علمی دانشگاه با رئیس دانشگاه

حجت الاسلام محسن قلندری ، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج امروز در جلسه هیئت اجرایی جذب دانشگاه ضمن ابراز تأسف نسبت به اتفاق اخیر ، واکنش نشان دادند و از دانشگاه خواستند که با این عضو هیئت علمی برخورد قانونی صورت بگیرد.
 
مشروح سخنان امروز مسئول نهاد رهبری دانشگاه :
 
 
▪️امام باقر علیه السلام :
فی قوْل اللّه عزّ و جلّ و قولوا للنّاس حسْناً قال قولوا للنّاس أحْسن ما تحبّون
درباره این گفته خداوند که «با مردم به زبان خوش سخن بگویید» فرمود: بهترین سخنى که دوست دارید مردم به شما بگویند، به آنها بگویید
امالى(صدوق) ص ٢٥٤
 
▪️هفته گذشته اتفاقی در دانشگاه افتاد که باعث تاسف و تاثر شد. اینکه در یک جامعه دانشگاهی در یک محیط علمی ، در جایی‌که جامعه از آن محیط انتظار دارد که  فضایل اخلاقی و رفتاری تبلور داشته باشد ، یک عضو هیات علمی نسبت به ساحت ریاست دانشگاه با رفتاری دون شأن یک استاد ، تعرض کند و ضمن درگیری لفظی بخواهد کار را به درگیری فیزیکی هم بکشاند.
 
تاسف مضاعف آنجاست که این اتفاق به‌صورت گسترده رسانه‌ای شود و حیثیت دانشگاه و اعضای محترم هیئت علمی از این طریق لطمه ببیند .
 
 
▪️دو نکته حائز اهمیت است: اول این‌که این حرکت به‌هیچ‌وجه قابل‌توجیه نیست ، خدشه‌ای که به حیثیت اساتید این دانشگاه وارد شد باعث تأسف است . از یک استاد دانشگاه انتظار میرود که هم قول و هم فعلش تربیت گر و رشد دهنده باشد.   
 
نکته دوم اینکه از سعه صدر ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر عریان تشکر میکنم که مانع از گسترده شدن این قضیه شدند.
اگر احیاناً ریاست دانشگاه بخواهند از این موضوع بخاطر کرامت و بزرگواری شان گذشت کنند ولیکن دانشگاه (چه کمیته انتظامی اساتید و چه کارگروه صلاحیت عمومی)، باید طبق مقررات موضوع را پیگیری و بدون اغماض برخورد در خور را داشته باشد .
 
▪️نباید اینگونه رفتارهای زشت و سخیف، در دانشگاه باب شود . متأسفانه اخیرا شاهد اینگونه هتک حرمت ها در برخی جلسات رسمی و غیر رسمی با مسئولین در کشور هستیم.
کلمات کلیدی

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *