مراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه یاسوج برگزار شد

مراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه یاسوج با حضور معاون وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری و جمعی از مدیران استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه یاسوج، صبح روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰) با حضور دکتر داداش پور معاون وزیر و رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری، دکتر مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تحقیقات و فناوری، دکتر اردوان ارژنگ سرپرست معاونت امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، سید جواد هاشمی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و دکتر سید احسان عسکری معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از  مسئولان استانی و اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه مراسم تکریم و معارفه روسای دانشگاه یاسوج در تالار اجتماعات دکتر عسکریان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم رئیس دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه یاسوج ضمن خیر مقدم به حاضران گفت: انتظار است نخبگان علمی توجه داشته باشند که مقام معظم رهبری بارها به تحول و تمدن اسلامی اشاره داشته اند.

حجت الاسلام قلندری افزود:  رهبر معظم انقلاب در سه دهه اخیر مکرر در جلسات متعدد در خصوص ایجاد تمدن نوین اسلامی خطاب به مسئولان و نخبگان صحبت فرموده‌ اند ایشان مراحل تشکیل تمدن نوین اسلامی را ۱. ایجاد یا انقلاب اسلامی ۲. نظام اسلامی قانون‌ گذاری و تشکیل ارکان تصمیم‌ گیری ۳. دولت اسلامی ۴. حکومت اسلامی ۵. تمدن جهانی اسلامی می‌ دانند و در این خصوص می‌ فرمایند که ما دو مرحله اول یعنی انقلاب و نظام اسلامی را ایجاد کرده‌ ایم ولی مرحله سوم که دولت اسلامی است اگرچه شروع شده‌ است ولی با افت ‌ وخیز ها  و  پیشرفت و عقب گردها در جاهایی موفق و بعضی جاها با عدم موفقیت همراه بوده. لذا هنوز مرحله سوم تکمیل ‌ نشده است در دولت اسلامی مجموعه‌ ی کارگزاران حکومت عمل و جهت‌ گیری‌ هایشان اسلامی است اهل اشرافیگری و تکبر و منیت و تزویر نیستند امیدوارم که دولت سیزدهم همان دولت اسلامی به تمام معنا باشد که به تبع آن به مرحله چهارم یعنی حکومت اسلامی شامل دولت و مردم با رویکرد اسلامی است نائل شویم .

  در ادامه دکتر داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری،   سید جواد هاشمی سرپرست معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، دکتر بهادر کرمی رئیس جدید دانشگاه یاسوج و  دکتر احمد عریان رئیس پیشین دانشگاه یاسوج به سخنرانی پرداختند و  در پایان این مراسم با اهدای لوح سپاس و هدایایی از زحمت‌های دکترعریان رئیس پیشین دانشگاه یاسوج تجلیل و حکم ریاست دکتر بهادر کرمی رئیس جدید دانشگاه توسط دکتر داداش پور معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به وی اعطا شد

 

کلمات کلیدی

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *