حجت‌الاسلام‌ والمسلمین دکتر رستمی:

یکی از وظایف دانشگاه‌ها تربیت دانشجوی متخصص و مسئله محور است

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت الاسلام والمسلمین رستمی در نشست مسوولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای گیلان  با اشاره به جایگاه استان گیلان، اظهار کرد: گیلان، استان موثر در تحولات سیاسی اجتماعی کشور است و جریان نهضت جنگل، نشان دهنده شایستگی های فراوان آن است.

وی با اشاره به تضییع حقوق ایران در دوران پهلوی، افزود: امروزه در حاکمیت ملی تغییراتی ایجاد شده و جمهوری اسلامی ایران در دنیا دارای اعتبار است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی  با اشاره به رشد علم در جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروزه رشد علم در جمهوری اسلامی چند هزار برابر پیش از انقلاب شده و این رشد و توسعه در سایر بخش ها و حوزه ها نیز دیده می‌شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه یکی از کارهای دانشگاه تربیت نیروی متخصص است، گفت: از دیگر کاربرد دانشگاه‌ها ، تربیت مسئله محور دانشجو در ادوار و زمان مختلف است.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی پیش‌برد اهداف کلان جامعه را از دیگر کار‌کردهای دانشگاه دانست و افزود: بزرگترین مدافع جریان علمی کشور، رهبر معظم انقلاب است و در سایه حمایت های رهبری ، پیشرفت های قابل توجهی از جمله در نانو‌ حاصل شده است.

وی با بیان اینکه غالبا جوانان برای ورود به جامعه ابتدا وارد دانشگاه می‌شوند، تصریح کرد: دانشگاه در کنار تربیت نیروی متخصص باید به موضوع نیاز سنجی جامعه به رشته، اشتغال و همچنین تربیت اخلاقی و اجتماعی نیز پیش‌قدم شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با بیان اینکه بیشترین نماز جماعت پس از بقاع متبرکه و مساجد در دانشگاه‌ها وجود دارد، گفت: این در حالی است که دانشجویان نسبت به چند دهه پیش، در بیشترین مبادی فضاهای مسموم قرار دارند.

کلمات کلیدی
Sanaz Hoseinzadeh
تهیه کننده:

Sanaz Hoseinzadeh

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *