پیام رئیس دانشگاه به مناسبت ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه

رئیس دانشگاه یاسوج به مناسبت فرا رسیدن ۲۷ آذر، سالروز شهادت آیت الله دکتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، طی پیامی ، این روز را گرامی داشت .

بسم الله الرحمن الرحیم 

وحدت میان حوزه و دانشگاه یعنی همدلی، اعتماد متقابل، تعامل فکری و تحمل تضارب آرا. وحدت حوزه و دانشگاه، امری اجتناب ناپذیر برای رسیدن به اهداف متعالی‌ست که امروز بیش از همه ی ادوار توجه به آن ضرورت دارد.
وحدت حوزه و دانشگاه یعنی وحدت در اهداف که همان تکامل انسان است و هدف این است که همه به سمت یک جامعه اسلامی پیشرفته، مستقل، پیشاهنگ و جهانی حرکت کنیم. وحدت حوزه و دانشگاه یعنی همکاری آرمانی و همگامی علم و ارزشها. باید ضمن احترام به نهادهایی که ظاهراً از هم جدا هستند، در این راه و در این مسیر بتوانیم با درک متقابل طرفین(دانشگاه از حوزه و حوزه از دانشگاه) گامهایی مفید برای رسیدن به تکامل برداریم.
سخن از وحدت در درون حوزه و دانشگاه، قطعاً همان طور که در دانشگاه باید نهادینه شود در درون حوزه‌ها نیز باید نهادینه شود و همه ما از آن استقبال‌کنیم به گونه ای که دانشگاه در کنار فراگرفتن علم و دانش سعی نماید از حوزه علمیه معنویت را کسب کند و حوزه در کنار معنویتی که دارد بتواند دیپلماسی علمی را با دانشگاهها برقرار نماید تا بتوانیم جامعه ای بهتر و مطلوب تر برای تکامل انسان داشته باشیم که این همان وحدت حوزه و دانشگاه است که سعادت بشر را در پی خواهد داشت. ضمن گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شهید آیت الله دکتر محمد مفتح، این روز بزرگ را به جامعه ی دانشگاهی و حوزویان  استان کهگیلویه و بویراحمد تبریک می گویم. 

کلمات کلیدی
Sanaz Hoseinzadeh
تهیه کننده:

Sanaz Hoseinzadeh

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *