دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها حامی و پشتیبان مدافعان حوزه سلامت‌اند

دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها حامی و پشتیبان مدافعان حوزه سلامت‌اند

مهم ترین فعالیت های صورت گرفته توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی سینا شامل بازدید تعدادی از مسئولین ستاد از بیمارستان ها و عیادت از بیمارا کرونایی، آموزش مجازی استادان (ضیافت اندیشه)، انجام مشاوره آنلاین از طریق کانال های مجازی، حضور ائمه جماعات در فضاهای درمانی و تفقد از کادر درمان، برگزاری رزمایش کمک مومنانه جامعه دانشگاهیان و جمع آوری کمک های نقدی و اقلام خوراکی و توزیع بین نیازمندان، جمع آوری کمک های نقدی جهت کمک به تعدادی از کارکنان شرکتی دانشگاه که با توجه به تعطیلی برخی از مراکز مانند خوابگاه ها و ...

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ یاسوج: شیوع بیماری کرونا در ماه‌های اخیر تاثیرات گسترده‌ای را در ابعاد مختلف خود داشته است. به عنوان مثال اقتصاد جهان به میزان زیادی از رونق افتاده و حتی در مواردی روابط سیاسی و دیپلماتیک کشورها را هم با تنش‌هایی مواج کرده است.
باید توجه داشت که کشور ما ایران هم از این تاثیرات بی‌بهره نبوده است‌؛ تاثیراتی که از بعد اجتماعی تا سیاسی، اقتصادی و حتی فرهنگی را در برگرفته و قطعا در آینده به شکلی واضح‌تر پدیدار خواهند شد که در جای خود قابل تامل‌اند. سازوکار نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به گونه‌ای قرار گرفته که دفاتر تابعه آن در دانشگاه‌ها، همگام با مسؤولان دانشگاهی در کلیه فرآیندهای جاری دانشگاه‌ها اعم از امور مدیریتی، آموزشی، فرهنگی تربیتی و ... ایفای نقش می‌نمایند و همین امر موجب می‌گردد که در این برهه حساس بیش از همیشه نیاز به نقش‌آفرینی و حضور در میدان احساس گردد.
لازمه حضور و نقش‌آفرینی کارآمد در بحران کرونا شناخت دقیق مساله، تعریف نقش متناسب و اقدام به موقع می‌باشد؛ از آنجایی‌که امور درمانی و پزشکی بصورت تخصصی توسط کادر درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درحال انجام و پیگیری می‌باشد، لذا بهترین وظیفه‌ای که نهاد می‌تواند بر عهده بگیرد، هماهنگی و ایجاد انسجام میان گروه‌های جهادی و حمایت همه جانبه فرهنگی و جهادی می‌باشد.
حمایت و پشتیبانی از مدافعان حوزه سلامت، کمک به ریشه کنی و شکست ویروس منحوس کرونا با بهره‌گیری از باورهای غنی و اصیل اسلامی، ارتقای نقش نیروهای جبهه انقلاب در مقابل با بحران کرونا، ارتقای جایگاه متدینین و روحانیون نزد نخبگان، جامعه پزشکی و درمانی و افکار عمومی، ارزیابی توان و ظرفیت‌ نقش‌آفرینی دفاتر نهاد در هنگام بروز بحران‌های فراگیر و ارتباط موثر با کنشگران و فعالان جهادی دانشگاه‌ها و بسترسازی برای فعالیت‌های فرهنگی آتی از جمله اهداف کاربردی ما در این عرصه هستند.
مهم‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته توسط نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه بوعلی‌سینا شامل بازدید تعدادی از مسئولین ستاد از بیمارستان‌ها و عیادت از بیمارا کرونایی، آموزش مجازی استادان (ضیافت اندیشه)، انجام مشاوره آنلاین از طریق کانال‌های مجازی، حضور ائمه جماعات در فضاهای درمانی و تفقد از کادر درمان، برگزاری رزمایش کمک مومنانه جامعه دانشگاهیان و جمع آوری کمک‌های نقدی و اقلام خوراکی و توزیع بین نیازمندان، جمع آوری کمک‌های نقدی جهت کمک به تعدادی از کارکنان شرکتی دانشگاه که با توجه به تعطیلی برخی از مراکز مانند خوابگاه‌ها و ... دچار تعدیل نیرو و یا بیکار هستند، آموزش مجازی ائمه جماعات مراکز دانشگاهی (طرح اتقان)، سلسله نشست‌هایی با موضوعات دعا و توسل، بلایا و مصائب.
کار جهادی را تا ریشه کنی ویروس کرونا ادامه خواهیم داد و در کنار مردم و هیئات مذهبی خواهیم ماند
کلمات کلیدی
Sanaz Hoseinzadeh
تهیه کننده:

Sanaz Hoseinzadeh

تصاویر

0 نظر برای این مقاله وجود دارد

نظر دهید

متن درون تصویر امنیتی را وارد نمائید:

متن درون تصویر را در جعبه متن زیر وارد نمائید *